Aplikacje do nauki języka. One zmotywują Cię do nauki!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak skutecznie uczyć się języka obcego, gdy nie mamy czasu, ochoty lub możliwości na uczęszczanie na tradycyjne zajęcia stacjonarne w szkole językowej? Z pomocą przychodzą różnego rodzaju aplikacje.

Najlepsze aplikacje do nauki języków obcych

Pierwsza godna polecenia aplikacja to Duolingo. Pozwala na naukę przez zabawę. Aplikacja ta ma formę gry, nagradzając zaangażowanie uczestników różnego rodzaju odznakami. Dodatkowo pozwala konkurować ze swoimi znajomymi i stopniowo odblokowywać następne poziomy nauki. Po ściągnięciu aplikacji wybieramy cel nauki spośród obszarów takich jak szkoła, praca, kultura czy podróże. 

Poszczególne lekcje są krótkie i skupiają się na wybranym obszarze. Sprawia to, że Duolingo niezwykle skutecznie motywuje do nauki. Na końcu każdego rozdziału znajduje się test. Dopiero po jego przejściu użytkownik otrzymuje dostęp do następnych zagadnień. Wszystkie treści zawarte w aplikacji są dostępne w darmowej wersji z reklamami. Aby się ich pozbyć, należy uiścić opłatę. W ten sposób przechodzimy do wersji premium. Aplikacja oferuje ponad 20 różnych języków, w tym angielski, niemiecki, francuski, hiszpański czy chiński.

Memrise

Twórcą tej aplikacji jest Ed Cooke – absolwent Oxfordu i autor książki „Remember, remember: Learn the Stuff You Thought You Never Could”. Stanowi ona połączenie różnego rodzaju mnemotechnik oraz specjalnego algorytmu. Aplikacja kładzie nacisk na naukę słów oraz zwrotów. Dodatkowo można znaleźć tutaj także różnego rodzaju materiały wideo z udziałem native speakerów. Memrise jest w części bezpłatna. Uiszczając opłatę za wersję premium, można zyskać dostęp między innymi do szczegółowych statystyk odnośnie postępów. Dostępnych jest tu kilkadziesiąt języków, w tym angielski, rosyjski, francuski oraz szwedzki.

Rosetta Stone

Jest to jedna z najstarszych na świecie aplikacji językowych; dostępna jest od ponad 30 lat. Można tutaj znaleźć zarówno słownictwo, jak i nagrania, gry typu memory oraz testy. Co ciekawe, interfejs dostępny jest wyłącznie w języku, w którym dana osoba chce się uczyć. Na uwagę zasługują tutaj także słownikowe rozmówki podzielone na 8 kategorii oraz narzędzie do rozpoznawania głosu, które pomaga w doskonaleniu akcentu. Aplikacja oferuje ponad 20 języków takich jak między innymi angielski, rosyjski, japoński oraz holenderski.

Quizlet

Aplikacja ta służy zarówno do nauki, jak i doskonalenia języków obcych. Pozwala tworzyć indywidualne zestawy słówek, zwrotów oraz terminów. Dodatkowo można tu znaleźć szereg materiałów udostępnianych przez pozostałych użytkowników. Sprawdzanie zdobytej wiedzy odbywa się tutaj za pośrednictwem testów fiszek oraz gier. Aplikacja Quizlet pozwala na naukę zarówno słuchowo, jak i pisemnie oraz na poziomie wymowy. Z powodzeniem mogą z niej korzystać również korepetytorzy oraz nauczyciele. Aplikacja oferuje wszystkie możliwe języki.

Busuu

To aplikacja, która pozwala na naukę 12 różnych języków, w tym angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego oraz włoskiego. Nacisk kładzie na praktyczne umiejętności. Na początkowym etapie wprowadzane są tu podstawowe, przydatne zwroty, takie jak przedstawianie się czy pytanie o drogę. Możliwość komunikacji pisemnej z native speakerami pozwala na sprawdzanie wypowiedzi pisemnych. Aplikacja oferuje także nagrania, fiszki oraz ćwiczenia gramatyczne.

SuperMemo

Aplikacja, dzieki której można opanować języki takie jak angielski, chiński, francuski, grecki czy niderlandzki. Poszczególne kursy są tu podzielone na następujące bloki: ogólne, gramatyka, słownictwo, rozmówki, foto kursy i przygotowanie do egzaminów. Aplikacja SuperMemo oferuje szereg kursów językowych w różnych cenach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Krzywe zęby można leczyć, czyli jak pomaga ortodoncja
Krzywe zęby można leczyć, czyli jak pomaga ortodoncja
Krzywe zęby to problem, który dotyka wielu ludzi na całym świecie. Na szczęście istnieje skuteczne rozwiązanie, które może pomóc w poprawie wyglądu uśmiechu oraz zdrowia jamy ustnej.
Jak wybrać odpowiednie pomoce dla seniora zgodnie z jego potrzebami?
Jak wybrać odpowiednie pomoce dla seniora zgodnie z jego potrzebami?
Dowiedz się, jak dostosować sprzęt i usługi do indywidualnych potrzeb seniora, aby poprawić jego jakość życia. Zrozumiejąc ich potrzeby, możemy lepiej je wesprzeć.
Kim jest Gabriela Hearst – dyrektor kreatywna Chloé?
Kim jest Gabriela Hearst – dyrektor kreatywna Chloé?
Gabriela Hearst zastąpiła Nataschę Ramsay-Levi na stanowisku dyrektora kreatywnego słynnego francuskiego domu mody Chloe.