Arianna Huffington – inspirująca droga założycielki Huffington Post

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Arianna Huffington to postać inspirująca w każdym calu. Kobieta, która osiągnęła praktycznie wszystko i to jedynie za sprawą ciężkiej pracy i ogromnej wiedzy. Kim jest słynna założycielka serwisu Huffington Post? Przekonajcie się sami!

Arianna Huffington – genialny umysł

O takich postaciach jak Arianna Huffington powinna usłyszeć każda kobieta. Ta utalentowana bizneswoman, pisarka i dziennikarka jest inspiracją dla osób, które marzą o ogromnej międzynarodowej karierze. Warto jednak zacząć od początku. Arianna urodziła się w Atenach w 1950 roku. Jako nastolatka wraz z rodzicami przeniosła się do Wielkiej Brytanii, a tam ukończyła prestiżową szkołę University of Cambridge.

Zdobyła wspaniałe wykształcenie, jednak zawsze było jej mało. Od wczesnych lat czuła, że osiągnie sukces i konsekwentnie do niego dążyła. W wieku 24 lat wydała pierwszą książkę, która pozwoliła jej zasmakować w pisaniu na dobre. 1986 roku wyszła za mąż za kongresmena Michaela Huffington i odnalazła się w nowej roli – matki i żony. Przez wiele lat mieszkała wówczas w Stanach Zjednoczonych i tam właśnie na dobre rozpoczęła się jej kariera zawodowa.

Trudna droga do sukcesu

Życie prywatne Arianny nie było niestety usiane różami. W 1997 roku rozwiodła się z mężem i została samotną matką. Aby rozwijać się zawodowo i zajmować dziećmi, musiała bardzo wiele poświęcić, ale upór i hart ducha zaprowadziły ją naprawdę wysoko. Startowała nawet w wyborach na gubernatora stanu Kalifornia, jednak w trakcie wyborów wycofała się. To jej jednak nie zatrzymało, a jedynie wzmocniło. Niedługo później wydała swoją książkę „Pigs at the Trough: How Corporate Greed and Political Corruption are Undermining America”, która okazała się bestsellerem.

W 2005 roku zdecydowała się natomiast założyć niezwykle wpływowy i bardzo popularny serwis Huffington Post, który bardzo szybko okazał się strzałem w dziesiątkę. Jednak nie była jedynie zwykłą właścicielką firmy. Stała na jej czele jako redaktor naczelny i cały czas trzymała rękę na pulsie. Nie zwalniała tempa przez wiele lat, co sprawiło, że trafiła nawet na prestiżową listę „100 najbardziej wpływowych ludzi świata” magazynu Times oraz „100 najpotężniejszych kobiet” według Forbes! 

W 2016 roku wykupiła udziały w firmie Uber, która znana jest na całym świecie. Jak na prawdziwą bizneswoman przystało, starała się nadal rozwijać i wpadła wówczas na pomysł, aby założyć start-up. Jako kobieta, która nie boi się ryzyka, odeszła ze swojego serwisu Huffington Post i w 2019 roku założyła start-up Thrive Global. Mimo przeciwności losu ta inspirująca kobieta nigdy się nie poddała. Wychowała dwójkę dzieci, a także pokazała im, jak obracać się w wielkim świecie. Bez czyjejkolwiek pomocy osiągnęła bardzo dużo. Warto uczyć się od takich osób uporu i konsekwentnego dążenia do celu, oczywiście przy zachowaniu moralności na najwyższym poziomie.

Zdj. główne: Alexandra Maria/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie obuwie założyć na trekking?
Jakie obuwie założyć na trekking?
Chodzisz po górach? Zaopatrz się w buty trekkingowe.
Strój na eleganckie przyjęcie latem – doradzamy, co ubrać
Strój na eleganckie przyjęcie latem – doradzamy, co ubrać
Szukasz pomysłów na szykowną stylizację, która sprawdzi się, gdy na zewnątrz panuje upał? Podpowiadamy, jakie ubrania wybierać.
Masz suchą skórę na łokciach? Dowiedz się co to może oznaczać!
Masz suchą skórę na łokciach? Dowiedz się co to może oznaczać!
Suche łokcie mogą sygnalizować wiele problemów. Sprawdź czy występuje jakiś u ciebie.