Błędy w związku, które mogą zniszczyć najpiękniejszą relację

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zdradzić ci sekret? Każdy, nawet najlepszy związek, można zniszczyć. Jak? Oto sprawdzone sposoby, które sprawią, że twoja relacja zamieni się w koszmar. Jeżeli zależy Ci na szczęśliwej miłości, to lepiej ich nie próbuj! 

Sposoby na to, aby… zniszczyć Twój związek

Pamiętasz hitowy film Jak stracić chłopaka w 10 dni? Kate Hudson grała w nim dziennikarkę, która miała napisać reportaż wcieleniowy o tym… jak zniszczyć związek. Jaki był ciąg dalszy, to większość osób pamięta. My dziś także chcemy zastanowić się nad tym, czy są uniwersalne sposoby na to, aby zniszczyć nawet najlepszy związek. Już na wstępie możemy powiedzieć, że takie sposoby jak najbardziej istnieją, więc lepiej ich nie próbować, jeżeli zależy Ci na szczęściu w miłości. Jeżeli jednak jest odwrotnie, polecamy kilka opcji!

Kontroluj go na każdym kroku

Nic tak nie potrafi zniszczyć najlepszego nawet związku, jak nadmierna kontrola. Jeżeli masz poważny nieuzasadniony problem z brakiem zaufania do partnera, to pamiętaj, że świadczy to w dużej mierze o Tobie, nie o nim. Chyba że zdarzyło mu się już poważnie nadwyrężyć Twoje zaufanie, wtedy jest to dość zrozumiałe. W innych przypadkach nadmierna zaborczość i kontrolowanie może prowadzić jedynie do katastrofy. 

Istnieją kobiety, które obsesyjnie sprawdzają zawartość telefonu czy komputera swoich partnerów, ale nie prowadzi to do niczego dobrego. Jeżeli facet się o tym dowie, ma pełne prawo poczuć się oszukany, a nawet od razu zakończyć relację. Nikt nie lubi być kontrolowany, a w związku potrzebna jest swoboda.

Kłam, proszę, kłam!

Kolejnym sposobem na to, aby skutecznie zniechęcić do siebie drugą osobę, jest oczywiście kłamstwo. Wielu osobom zdarza się skłamać w drobnych rzeczach, co czasami bywa nieszkodliwe. Problem zaczyna się wtedy, gdy kłamstewek robi się naprawdę sporo lub gdy zaczynamy kłamać w naprawdę poważnych tematach. Jeżeli w związku nie ma szczerości, to od razu wiadomo, że coś tu nie gra. Gdy jedna ze stron nie może być w stu procentach sobą, taka bliższa relacja nie ma sensu. Kłamstwo to jedna z najgorszych rzeczy w związku.

Ty zawsze, ty nigdy…

Wypominanie. Oj tak, podczas kłótni wiele osób uwielbia wypominanie. Ty zawsze, Ty nigdy – znasz to skądś? Jeżeli tak, to pewnie już byłaś kiedyś w toksycznym związku. Z wypominania nigdy nie wynika nic dobrego, a jedynie niepotrzebnie rozkręca to kłótnię i trudne emocje. Takie słowa potrafią spowodować naprawdę ogromną awanturę. Jeżeli więc uznałaś, że czas bezpowrotnie zniszczyć tę relację, wypominanie będzie dobrym sposobem na rozpoczęcie procesu destrukcji. Jasne, że każdy z nas w przeszłości popełniał błędy, ale po co ciągle je wypominać? Nikt by tego nie wytrzymał.

No i foch!

Kobiece fochy – wokół nich krążą już legendy. Rzeczywiście panie mają czasami skłonności do obrażania się, co oczywiście nie oznacza, że mężczyźni tego nie robią. Obie strony potrafią nieźle dać się we znaki pod tym względem. W każdym razie strzelanie focha co chwilę nie jest najlepszą możliwością w przypadku osób, które nie planują akurat rozstania. Zamiast się obrażać, warto komunikować swoje potrzeby i obawy. Gdy zaczniesz to robić, Twój związek będzie zdecydowanie szczęśliwszy!

Zdj. główne: Marah Bashir/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Płyn do higieny intymnej – jaki wybrać?
Płyn do higieny intymnej – jaki wybrać?
Męczą cię infekcje intymne i podrażnienia? Koniecznie zamień swój dotychczasowy żel, na któryś z naszych propozycji!
Plastyka brodawek – sposób na wstydliwy problem
Plastyka brodawek – sposób na wstydliwy problem
Niektóre problemy estetyczne, które wydają się drobne, mogą mieć znaczny wpływ na jakość życia i samoocenę. Wciągnięte brodawki to jedna z takich kwestii, która choć często bagatelizowana, dla niektórych osób staje się źródłem znacznego dyskomfortu. Rozwiązaniem może być plastyka brodawek, czyli zabieg, który przywraca brodawkom naturalny kształt i funkcję.
Cechy wyglądu, które podobno pomagają w karierze
Cechy wyglądu, które podobno pomagają w karierze
Zastanawiasz się, czy wygląd Twojej twarzy albo ubiór mają wpływ na powodzenie na ścieżce zawodowej? Czy dzięki nim masz większą szansę na awans albo uznanie szefa i współpracowników? Sprawdź!