Dlaczego warto stosować koenzym Q10?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koenzym Q10 nazywany jest eliksirem młodości. Związek ten przeciwdziała wolnym rodnikom odpowiedzialnym za starzenie się skóry, stymuluje procesy naprawcze, odżywia, regeneruje, a także korzystnie wpływa na pracę wielu narządów. Dowiedz się z jakich powodów warto stosować koenzym Q10.

Związek określany jako koenzym Q10 jest elementem mitochondium każdej komórki. To dzięki niemu dostarczana jest  do nich energia niezbędna do prawidłowego wzrostu i regeneracji. Co więcej, koenzym jako silny antyoksydant wykazuje się właściwościami antynowotworowymi, a także korzystnie wpływa na pracę niemal wszystkich narządów zapobiegając występowaniu wielu chorób. Przeciwdziała powstawaniu złogów cholesterolowych, zmniejsza ryzyko miażdżycy, zawału serca, wspiera pracę układu odpornościowego, nerwowego, jelit, poprawia metabolizm czy wygląd skóry dlatego z powodzeniem wykorzystywany jest również w kosmetyce.

Koenzym Q10 – dlaczego warto suplementować i szukać w kosmetykach?

Pierwszymi objawami, które świadczą o tym, że w twoim organizmie zaczyna brakować koenzymu jest częste odczuwanie zmęczenia. Brak energii, spadek wydolności podczas ćwiczeń, senność, brak koncentracji, a także częste infekcje to pierwsze symptomy, które mogą świadczyć o tym, że ilość związku w twoim organizmie jest niewystarczająca.

Nasz organizm sam wytwarza koenzym jednak po 30 roku życia jest go coraz mniej, dlatego warto wspomóc się i spożywać produkty bogate w ten związek lub rozpocząć suplementację.

Warto również szukać koenzymu w kosmetykach. Dzięki niemu twoja skóra stanie się jędrna, odpowiednio nawilżona, a zmarszczki stopniowo zaczną się wygładzać.

W jakich produktach znajdziesz koenzym Q10?

Koenzym q10 znajdziesz między innymi w takich produktach jak:

  • Szpinak
  • Brokuły
  • Ryby
  • Oleje
  • Podroby
  • Produkty pełnoziarniste

Warto również, po konsultacji z lekarzem, rozpocząć dodatkowo suplementować ten związek. Szczególnie powinny się nim zainteresować osoby, które intensywnie trenują, palą papierosy, mają problemy z ciśnieniem, cukrzycą czy miażdżycą. Koenzym korzystnie zalecany jest również w profilaktyce takich chorób jak Alzheimer, Parkinson czy problemami z sercem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Tabletki antykoncepcyjne — działanie i rodzaje
Tabletki antykoncepcyjne — działanie i rodzaje
Artykuł ma na celu dostarczenie kompleksowych informacji na temat jednej z najpopularniejszych metod antykoncepcji.
Najczęstsze błędy na rozmowie o pracę. Czy też je popełniasz?
Najczęstsze błędy na rozmowie o pracę. Czy też je popełniasz?
Starasz się o nową pracę i czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna? Poznaj błędy, jakie są najczęściej popełniane przez kandydatów.
Kompetencje miękkie. Czym są i jaka jest ich rola w życiu zawodowym?
Kompetencje miękkie. Czym są i jaka jest ich rola w życiu zawodowym?
Dowiedz się, czym są kompetencje miękkie i jak rozwijać je w pracy, aby osiągnąć sukces.