Drugi ślub? Wcale nie musisz się ograniczać!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W życiu może zdarzyć się tak, że pierwszy ślub wcale nie będzie ostatnim. Niektórzy decydują się wejść w związek małżeński po raz drugi. Z czym wiąże się ponowna organizacja tak ważnego wydarzenia?

Zawarcie małżeństwa to jedna z wyjątkowych i niezapomnianych chwil w życiu. Jednak nie ma gwarancji na to, że wszystko będzie idealnie się układać. Ze względu na różnorodne okoliczności związek może nie przetrwać.

Po pewnym czasie od rozstania rośnie chęć, aby ułożyć sobie życie na nowo. Jeśli ma się szczęście i trafia na odpowiednią osobę, często pojawia się pomysł ponownego małżeństwa. Zakochani zaczynają zastanawiać się, w jaki sposób wyprawić uroczystość. Muszą rozważyć dwie opcje – albo postawić na kameralne przyjęcie w gronie najbliższych, albo zorganizować huczną imprezę z mnóstwem gości. Zazwyczaj to pierwszy ślub jest tym z pompą, więc rodzi się pytanie, czy w ogóle wypada kolejny raz robić tak głośne wydarzenie, zwłaszcza w krótkim odstępie czasowym.

Co trzeba wziąć pod uwagę przy organizacji drugiego ślubu?

Planowanie drugiego wesela niesie za sobą kilka kwestii. Przede wszystkim liczą się wizja oraz upodobania pary, która decyduje się zawrzeć małżeństwo. Wiele zależy też od ich sytuacji, na przykład tego, jaką formę miał wcześniej ślub nowych partnerów. Jeśli mają lub jedno z nich miało uroczystość w urzędzie stanu cywilnego, to z powodzeniem tym razem mogą przysiąc sobie miłość przed ołtarzem. Jednak zazwyczaj to pierwszy ślub odbywa się w kościele. Ta okoliczność może wykluczyć możliwość ponownej uroczystości religijnej.

Jeszcze jeden ważny aspekt to oczywiście finanse. Marzenia o wystawnym przyjęciu mogą rozbić się niestety o zasobność portfela. Jeśli pieniądze nie stanowią problemu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaplanować ten dzień tak, jak się chce i w niczym się nie ograniczać.

Lista gości

Trzeba mieć świadomość tego, że kolejny ślub może nie być dobrze postrzegany przez otoczenie. Wiele zależy też od tego, w jakich okolicznościach doszło do rozpadu poprzedniego związku. Jeśli przeciwnikami nie są osoby nam najbliższe, z których zdaniem mocno się liczymy, to nie warto się na tym skupiać. Chociaż fakt, że ktoś z rodziny nie akceptuje nowego związku i ma negatywną opinię na jego temat, wiąże się z tym, czy będzie chciał zjawić się na uroczystości lub, czy przyszli małżonkowie zechcą go zaprosić. Może to wpłynąć na ograniczenie liczby gości, przez co wydarzenie nie będzie aż tak liczne.

Również jeśli zdarzy się tak, że jeden z partnerów ma dzieci z poprzedniego małżeństwa, to na pewno trzeba wziąć pod uwagę ich zdanie odnośnie tego dnia. Ostateczna decyzja na temat drugiego ślubu i tego, jak będzie wyglądał, należy jednak do samych przyszłych nowożeńców.

Biała suknia

Wiele kobiet zastanawia się, czy na drugi ślub można założyć białą suknię. Odpowiedź brzmi: tak, jak najbardziej! Nie jest to zakazane, chociaż rozwódki chętnie decydują się na inny kolor. W ten sposób podkreślają odrębność tej okazji oraz wyglądają stylowo i oryginalnie.

Zabawa weselna

Jeśli chodzi o pozostałe elementy świętowania takie jak muzyka, menu czy samo miejsce imprezy to wszystko leży w rękach pary młodej. Niektórzy mogą zdecydować się na coś, co dobrze sprawdziło się za pierwszym razem, a inni celowo podejść do organizacji zupełnie inaczej, aby odciąć się od przeszłości, przeżyć coś nowego i zrealizować to, co nie udało się wcześniej. Wszystkie standardowe elementy uroczystości w rodzaju pierwszego tańca czy oczepin mogą pozostać bez zmian, jeśli tego życzą sobie zakochani.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Tagi
Rekomendowane
Work-life balance. Garść praktycznych porad
Work-life balance. Garść praktycznych porad
Życie nie toczy się wyłącznie wokół pracy. Aby czerpać satysfakcję, należy znaleźć równowagę w życiu. Poznaj zasady work-life balance.
Jak walczyć o swoje w miejscu pracy zdominowanym przez mężczyzn?
Jak walczyć o swoje w miejscu pracy zdominowanym przez mężczyzn?
Seksizm w miejscu pracy to niestety temat wciąż aktualny. Nie wiesz, w jaki sposób zadbać o swoje prawa? Jak nie dać się mężczyznom? Skorzystaj z naszych porad i zawalcz o siebie!
Jak dopasować kolor szminki do karnacji?
Jak dopasować kolor szminki do karnacji?
Chcesz się dowiedzieć, jak dopasować kolor szminki do karnacji? W tym artykule zebraliśmy kilka praktycznych wskazówek dotyczących tego zagadnienia.