Manipulant w związku – znaki ostrzegawcze!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Jedną z wyjątkowo niebezpiecznych form przemocy w związku jest manipulacja. Partner o nieszczerych zamiarach podejmuje działania, których celem jest przekroczenie granic ofiary, uzyskanie jej zasobów, a ostatecznie także wciągnięcie jej w uzależniającą relację. Jakie sygnały powinny wzbudzić czujność?

  1. Partner – manipulator, praktycznie nigdy nie przeprasza
  2. Taka osoba wywołuje nieustannie w swojej ukochanej poczucie winy.
  3. W pierwszej fazie związku sprawy przybierają niezwykle szybki obrót, nawet w ciągu miesiąca może dojść do wyznania miłości, oświadczyn i wspólnego zamieszkania.
  4. Manipulator tworzy sieć kłamstw, które wcale nie są proste do wykrycia. Przyłapany na mówieniu nieprawdy – zaprzeczy, a następnie używając bardzo logicznych argumentów, odwróci wszystko na niekorzyść ofiary.

Więcej dowiecie się z poniższego filmiki Tatiany Mitkowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy wiesz, jak najlepiej dbać o skórę na wakacjach?
Czy wiesz, jak najlepiej dbać o skórę na wakacjach?
Odpowiednia pielęgnacja skóry na wakacjach opiera się między innymi o ochronę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych i wolnych rodników.
Gadżety do pielęgnacji twarzy, którym warto dać szansę
Gadżety do pielęgnacji twarzy, którym warto dać szansę
Chcesz usprawnić swoją rutynę poranną i wieczorną, a może zadziałać głębiej i lepiej? Sprawdź, których gadżetów do pielęgnacji twarzy naprawdę warto użyć! My już wiemy!
Jak pielęgnować siwe włosy?
Jak pielęgnować siwe włosy?
Siwe włosy mogą wyglądać naprawdę pięknie, pod warunkiem, że wiesz, jak o nie prawidłowo zadbać. W tym artykule przedstawiliśmy porady dotyczące ich pielęgnacji.