pexels-edmond-dantès-4344878 (1)
Fot. Edmond Dantès/Pexels.com

Rozmowa kwalifikacyjna potrafi być niezwykle stresująca. W ferworze przygotowań należy pamiętać o odpowiednim stroju. Sprawdź, jakich kolorów lepiej unikać, by wyglądać profesjonalnie.

Tych kolorów lepiej unikaj

Pomarańczowy, zielony, żółty i fioletowy – te kolory eksperci z serwisu CareerBuilder uznali za najmniej profesjonalne, jeżeli chodzi o strój na rozmowę o pracę. Co prawda wszystkie cztery barwy kojarzą się z kreatywnością i głową pełną pomysłów, jednak przywodzą na myśl niski poziom kompetencji. 

Czym je zastąpić?

Wybierając strój na rozmowę kwalifikacyjną, najlepiej postawić na sprawdzoną klasykę: granat, czerń i szarość. Te kolory sprawią, że będziesz postrzegana jako osoba profesjonalna, godna zaufania i gotowa do współpracy. Pozytywne wibracje wywołuje również biel i beż, gdyż te barwy kojarzą się z porządkiem i dobrą organizacją. Jeśli starasz się o stanowisko managera, warto do swojej stylizacji wkomponować jakiś czerwony element ubioru, który doda Ci pewności siebie i sprawi, że będziesz odbierana jako osoba, która umie przejąć kontrolę nad sytuacją.

Na co dzień studentka filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją przyszłość wiąże z pracą w wydawnictwie wydającym książki dla dzieci. W wolnych chwilach zatapia się w lekturze polskich reportaży lub udaje się na przejażdżki rowerowe.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *