Syndrom siódmego roku. Czy naprawdę istnieje?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Warto wiedzieć, że podstawą stworzenia dobrego związku jest przede wszystkim umiejętność zaakceptowania samego siebie. Dzięki temu stajemy się bogatsi wewnętrznie i jednocześnie ciekawsi dla naszego partnera. 

O związkach można bardzo dużo powiedzieć. Przede wszystkim to, że musi się w nich pojawić intymność i bliskość. Kluczowym elementem każdego związku jest również przyjaźń i miłość. Warto wiedzieć, że o relacje z partnerem trzeba dbać na każdym etapie związku. Dobrym sposobem są drobne rytuały, planowanie wspólnego czasu, inicjacja sytuacji, w których celebrujemy swoją miłość, okazując przy tym czułość i namiętność. 

Syndrom siódmego roku – czym jest to zjawisko?

Naukowcy przeprowadzili wiele badań na temat związków, relacji oraz ilości rozwodów. Więcej badań wskazuje na to, że istnieje syndrom czwartego roku, ale czy to naprawdę istnieje?

Bardzo duża ilość osób może zauważyć, że w związku dochodzi do takiego momentu, w którym następuje przesycenie sobą, aż do spadku zainteresowania partnerem. Jest to nieuniknione, ale trzeba wiedzieć, jak sobie z nim poradzić. Nie musi od razu dochodzić do kryzysów, które nas łamią, co w konsekwencji prowadzi do rozstania i rozwodów. Wiele osób może potwierdzić, że kryzys był potrzebny i poradzenie sobie z nim jest wielką szansą dla związku i jego dalszej przyszłości.

Czy kryzys w związku jest potrzebny? – Jak sobie z nim poradzić?

Każdy kryzys nas wzbogaca o nowe doświadczenia. Dobrym sposobem jest terapia dla par, która nie jest żadnym wstydem, lecz szansą na odbudowę związku. Terapia dla par jest jedną z dróg, którą warto podążyć, gdy nie radzimy sobie z problemami. Wiele par ma za sobą takie doświadczenie, które szczerze poleca. Jest to także doskonała okazja, aby przyśpieszyć rozwój związku, zwłaszcza wtedy, gdy naprawdę chcemy być razem. 

Kłótnie – czy w idealnych związkach nie powinny się zdarzać?

Kłótnie zawsze były, są i będą nieuniknione. Nawet w najlepszych związkach może nastąpić chwilowe zmęczenie drugą osobą i nie ma w tym nic dziwnego. Fakt, że bywamy sobą zmęczeni, jest absolutne naturalny. Istotne jest jednak, w jaki sposób można do tego podejść tak, by związek przetrwał? 

W dobrych związkach partnerzy prowadzą cały czas pewien rodzaj obserwacji siebie nawzajem i swoich zachowań. Ważne jest, aby umieć rozmawiać na trudne tematy i problemy, by zrozumieć partnera i dać mu to, czego aktualnie potrzebuje. 

Moda na wymianę partnera i problem znika?

Wymiana partnera to najprostsze rozwiązanie w sytuacji, gdy pojawiają się problemy. W momencie pojawienia się kryzysu przychodzi myśl o zmianie partnera. Wszystko zależy od rodzaju konfliktu i problemów. Nie należy zbyt pochopnie podejmować decyzji o rozstaniu, ale istnieje wiele różnych sytuacji, w których rozwód jest wręcz wskazany. Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u specjalisty, który pozwoli wam zdecydować, jakie będzie najlepsze rozwiązanie.

Dlaczego nie jest łatwo zbudować dobry związek?

Przede wszystkim, aby stworzyć dobry związek, trzeba polubić samego siebie. Problemy, które wnosimy do relacji, wpływają na nią negatywnie. Droga do idealnego związku to zauważenie własnych problemów i praca nad nimi. Ważna jest także umiejętność zarządzania własnym stresem. Z pozoru wydawać by się mogło, że to nie ma znaczenia dla tej sytuacji, jednak stres potrafi narobić wiele zamieszania.

Zdjęcie główne: Samantha Gades/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak być bardziej asertywną przy stole?
Jak być bardziej asertywną przy stole?
Co zrobić, aby twoi najbliżsi nie utrudniali ci przejścia na dietę? Podpowiadamy!
Jakie kamienie naturalne warto wybrać do biżuterii?
Jakie kamienie naturalne warto wybrać do biżuterii?
Zapraszamy do lektury, która pozwoli Wam spojrzeć na biżuterię z zupełnie innej perspektywy i odkryć jej niezwykły, kamieniarski świat.
Jak odżywić włosy?
Jak odżywić włosy?
Szukasz skutecznych sposobów na poprawienie kondycji swoich włosów? Nieważne, czy Twój problem polega na przesuszeniu, wypadaniu czy kruszeniu się włosów. Mamy dla Ciebie kilka rad, które pomogą każdej fryzurze!