5 wciągających książek, które pozwolą Ci zrozumieć ekonomię

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zagadnienia ekonomiczne mogą przysporzyć bólu głowy. Można jednak nieco uprościć sobie ich przyswajanie. Poznaj 5 pozycji książkowych, które w przystępnym języku wyjaśnią Ci wszystkie zakamarki ekonomii.

„Antykruchość” – Nassim Nicholas Taleb

Książka porusza tematykę najważniejszych dylematów gospodarki, biznesu, życia społecznego w XXI wieku. Autor, posługując się niezwykle błyskotliwym językiem, uczy jak dziś postrzegać rzeczywistość i podejmować decyzje. Po lekturze z pewnością inaczej spojrzymy na nasze inwestycje, przedsięwzięcia biznesowe, a nawet życie prywatne. 

„Strategia błękitnego oceanu” – W. Chan Kim, R. Mauborgne

Pozycja obowiązkowa dla osób, które myślą o założeniu własnej firmy. Na podstawie przykładów 150 posunięć strategicznych, autor pokazuje, jak nie martwić się konkurencją i skupić się na kreowaniu własnej przestrzeni rynkowej. 

„Banki i rynki finansowe. Od zaufania publicznego do kasyna” – Zbyszek Grocholski

W dobie braku zaufania do banków autor wyjaśnia, jak działa obecny system bankowy. Swoją wiedzę czerpie z wieloletniego doświadczenia w branży finansowej. Po tej lekturze bank nie będzie miejscem, którego będziesz unikać jak ognia! 

„Wolny wybór” – Milton Friedman

Klasyk w kategorii książek o ekonomii. Pozycja napisana niezwykle przystępnym językiem, pozwala zrozumieć zależności między polityką a ekonomią. Pokazuje także jaką rolę odgrywa władza w życiu współczesnego człowieka. 

„Ekonomia w jednej lekcji” – Henry Hazlitt

Tytułowa lekcja, zawarta w przesłaniu książki, została omówiona na podstawie kilku przykładów z życia. Pozycja napisana w 1946 r. nic nie straciła na swojej aktualności i nadal niesie za sobą ponadczasowe przesłanie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zalety i wady decyzji o leasingu sprzętu do druku 3D
Zalety i wady decyzji o leasingu sprzętu do druku 3D
Artykuł omawiający zalety i wady leasingu sprzętu do druku 3D. Dowiedz się, czy to rozwiązanie jest dla Ciebie, uwzględniając koszty, elastyczność i inne aspekty związane z tą decyzją.
Strój na eleganckie przyjęcie latem – doradzamy, co ubrać
Strój na eleganckie przyjęcie latem – doradzamy, co ubrać
Szukasz pomysłów na szykowną stylizację, która sprawdzi się, gdy na zewnątrz panuje upał? Podpowiadamy, jakie ubrania wybierać.
Podpowiadamy, jak dopasować spódnicę do figury
Podpowiadamy, jak dopasować spódnicę do figury
Gruszka, klepsydra, jabłko… Znajdź spódnicę idealną do swojej figury!