5 wciągających książek, które pozwolą Ci zrozumieć ekonomię

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zagadnienia ekonomiczne mogą przysporzyć bólu głowy. Można jednak nieco uprościć sobie ich przyswajanie. Poznaj 5 pozycji książkowych, które w przystępnym języku wyjaśnią Ci wszystkie zakamarki ekonomii.

„Antykruchość” – Nassim Nicholas Taleb

Książka porusza tematykę najważniejszych dylematów gospodarki, biznesu, życia społecznego w XXI wieku. Autor, posługując się niezwykle błyskotliwym językiem, uczy jak dziś postrzegać rzeczywistość i podejmować decyzje. Po lekturze z pewnością inaczej spojrzymy na nasze inwestycje, przedsięwzięcia biznesowe, a nawet życie prywatne. 

„Strategia błękitnego oceanu” – W. Chan Kim, R. Mauborgne

Pozycja obowiązkowa dla osób, które myślą o założeniu własnej firmy. Na podstawie przykładów 150 posunięć strategicznych, autor pokazuje, jak nie martwić się konkurencją i skupić się na kreowaniu własnej przestrzeni rynkowej. 

„Banki i rynki finansowe. Od zaufania publicznego do kasyna” – Zbyszek Grocholski

W dobie braku zaufania do banków autor wyjaśnia, jak działa obecny system bankowy. Swoją wiedzę czerpie z wieloletniego doświadczenia w branży finansowej. Po tej lekturze bank nie będzie miejscem, którego będziesz unikać jak ognia! 

„Wolny wybór” – Milton Friedman

Klasyk w kategorii książek o ekonomii. Pozycja napisana niezwykle przystępnym językiem, pozwala zrozumieć zależności między polityką a ekonomią. Pokazuje także jaką rolę odgrywa władza w życiu współczesnego człowieka. 

„Ekonomia w jednej lekcji” – Henry Hazlitt

Tytułowa lekcja, zawarta w przesłaniu książki, została omówiona na podstawie kilku przykładów z życia. Pozycja napisana w 1946 r. nic nie straciła na swojej aktualności i nadal niesie za sobą ponadczasowe przesłanie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy każdy, kto rozliczy się z podatku z Niemiec, otrzyma zwrot? Wyjaśniamy, od czego to zależy
Czy każdy, kto rozliczy się z podatku z Niemiec, otrzyma zwrot? Wyjaśniamy, od czego to zależy
W tym artykule przyjrzymy się temu zagadnieniu i wyjaśnimy, od czego dokładnie zależy możliwość otrzymania zwrotu podatku po rozliczeniu w Niemczech.
Anja Rubik – jeszcze supermodelka czy raczej aktywistka?
Anja Rubik – jeszcze supermodelka czy raczej aktywistka?
Anja Rubik to znana na całym świecie supermodelka, która bardzo często angażuje się w różnego rodzaju akcje społeczne, między innymi: #SEXEDpl czy #plasticnotfantastic.
Jak nasze myśli wpływają na samopoczucie?
Jak nasze myśli wpływają na samopoczucie?
Dlaczego czujemy się źle? Co wpływa na ludzkie samopoczucie? Czy myśli pojawiające się w naszej głowie mają związek z odczuwanymi emocjami? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym tekście.