Co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na tatuaż?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Tatuaż to z całą pewnością wyjątkowa ozdoba ciała. Należy jednak pamiętać, że w większości przypadków jest to także decyzja na całe życie. Co więc musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na tatuaż? Podpowiadamy!

Tatuaże w dzisiejszym świecie są piękną ozdobą ciała i sposobem na wyrażanie siebie. Tatuatorzy nie są już rzemieślnikami, ale prawdziwymi artystami, a do samego procesu tatuowania podchodzi się bardziej świadomie i z dbałością o bezpieczeństwo. Jeśli więc Ty też pragniesz nanieść na swoją skórę wzór, musisz się odpowiednio do tego przygotować. Podpowiadamy, jak zrobić to z głową.

Wybierz wzór i tatuażystę

Pierwszym krokiem, który należy podjąć, jeśli chcesz zrobić sobie tatuaż, jest wybranie wzoru. Możesz oczywiście skorzystać z tak zwanych „flashy”, czyli gotowych projektów wykonanych przez tatuatorów, ale możesz też samodzielnie wymyślić, co chcesz mieć na swojej skórze. Poczytaj trochę o różnych stylach tatuowania, poszukaj inspiracji, zastanów się, czy chcesz, aby Twój wzór był jedynie ozdobą, czy jednak wolisz, aby miał symboliczne znaczenie. Wszystko to pomoże Ci wybrać motyw, który będziesz nosić na swojej skórze przez całe życie. Pamiętaj też, że nie musisz mieć wybranego konkretnego wzoru, ani przygotowanego szczegółowego projektu – tak jak wspominaliśmy wcześniej, tatuatorzy obecnie najczęściej są artystami po szkołach plastycznych i są w stanie przygotować projekt według Twoich pomysłów. 

Kiedy wiesz już jaki wzór chcesz wytatuować na skórze, możesz przejść do szukania artysty. Warto zacząć od dowiedzenia się, jakie studia tatuażu znajdują się w Twojej okolicy. Na stronie lub w mediach społecznościowych studia na pewno znajdziesz portfolio każdego z tatuatorów pracujących w danym miejscu. Zwróć uwagę na styl tatuowania oraz na zagojone prace. Dzięki temu zdecydujesz, u którego artysty chcesz wykonać tatuaż. Pamiętaj jednak, że u najbardziej popularnych tatuatorów termin oczekiwania może wynosić nawet rok. 

Zapoznaj się ze światem tatuażu

Dla kogoś, kto nigdy nie miał do czynienia ze światem tatuażu pierwszy tatuaż może wiązać się ze sporą dozą niepewności. Dlatego też, zanim zdecydujesz się na wykonanie tatuażu, koniecznie poczytaj trochę więcej o samym procesie tatuowania. Dowiedz się, jak powinno być wyposażone studio – na przykład ze strony https://elcartel.pl/, poczytaj też trochę o maszynkach i igłach. Możesz mieć pewność, że jeśli pojęcia takie jak kartridż czy inne akcesoria ze strony https://elcartel.pl/wyposazenie-studia-tatuazu/igly-do-tatuazu.html nie będą Ci obce, poczujesz się znacznie pewniej. Bardzo ważne jest także, aby dowiedzieć się nieco więcej o procedurach bezpieczeństwa podczas tatuowania, aby mieć pewność, że trafiłeś w dobre ręce, a tatuaż jest wykonywany w prawidłowych warunkach. Możesz też sprawdzić tak zwaną mapę bólu, aby dowiedzieć się, czy miejsce na ciele, które wybrałeś, będzie bardzo bolesne. Pamiętaj jednak, że tatuowanie to bardzo personalne doświadczenie i każdy przeżywa ten proces w nieco inny sposób. 

Fot.: cottonbro/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Farby Syoss – najlepszy wybór dla Twoich włosów
Farby Syoss – najlepszy wybór dla Twoich włosów
Farbowanie włosów stało się przyziemną czynnością, którą coraz chętniej wykonujemy w domowym zaciszu. Większość z nas nie zauważa dużej różnicy w kolorze, jaki można uzyskać, wizytując o fryzjera, a podczas domowego farbowania.
Kosmetyki z różą potrafią zdziałać cuda! Tych produktów nie może zabraknąć w twojej kosmetyczce!
Kosmetyki z różą potrafią zdziałać cuda! Tych produktów nie może zabraknąć w twojej kosmetyczce!
Produkty idealne dla cer wrażliwych, problematycznych, naczyniowych oraz dojrzałych? To kosmetyki z różą!
Kampanie Google Merchant – doskonały sposób na wypromowanie Twojego sklepu online
Kampanie Google Merchant – doskonały sposób na wypromowanie Twojego sklepu online
Czym jest Google Merchant? Jak to narzędzie może pomóc w wypromowaniu naszego sklepu internetowego? Wyjaśniamy.