gettyimages-1207841721-594×594

Najbardziej wpływowa kobieta w świecie mody – Anna Wintour została główną dyrektorką ds. treści wydawnictwa Condé Nast, a także globalną szefową miesięcznika “Vogue”. Dalej pozostaje także redaktorką naczelną jego amerykańskiej wersji pisma.

Dzięki awansowi legendarna naczelna zyskuje jeszcze większą władzę – będzie odpowiadać za publikacje wydawnictwa na 30 rynkach na całym świecie. Jak się okazuje, wcześniejsze plotki o jej odejściu z wydawnictwa okazały się nieprawdziwe. Anna Wintour jest naczelną amerykańskiego “Vogue” od 1988 roku. Ponadto od siedmiu lat  jest dyrektorem artystycznym wydawnictwa Condé Nast, które wydaje pismo. Postać amerykańskiej naczelnej jest na tyle barwna, że wiele lat temu powstał fim – „Diabeł ubiera się u Prady”, w którym główną rolę zagrała Meryl Streep.

Julia Sawicka-Grandia

Dziennikarka i redaktorka z wieloletnim doświadczeniem. Przez wiele lat związana z rynkiem custom publishing, gdzie była odpowiedzialna za content marketing dla marek działających w branży modowej i beauty. Absolwentka polityki społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Jej pasja to podróże, które są dla niej największym źródłem inspiracji. Szczególnie upodobała sobie Kubę i region Bałkanów.

ZostawKomentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *